Sa oled siin

Kaitseminister Pevkur Lätis: ühiselt soetatav keskmaa õhutõrje ja mõlema riigi relvastusse jõudev HIMARS suurendab regiooni julgeolekut

2. August 2022 - 17:58
Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus esimesel välisvisiidil Riias Läti kolleegi Artis Pabriksiga. Foto: Armīns Janiks
Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus esimesel välisvisiidil Riias Läti kolleegi Artis Pabriksiga. Foto: Armīns Janiks

Kaitseminister Hanno Pevkur arutas täna oma esimesel välisvisiidil Riias Läti kolleegi Artis Pabriksiga Eesti-Läti koostöövõimalusi. Regiooni kaitsevõime tugevdamisel keskendutakse keskmaaõhutõrje ühishankele, maismaa mitmikraketiheitja MLRS/HIMARS võimearendusele, Madridi tippkohtumise otsuste rakendamisele ning vajadusele jätkata Ukraina abistamist.

„Üks põhiline ülesanne praegu meie koostöös on Eesti-Läti keskmaa õhutõrje süsteemide ühishankega jõudsalt edasi liikumine. Loodan, et mõlema riigi valitsused teevad vajalikud otsused kiiresti, et alustada reaalset ostuprotsessi,“ ütles kohtumise järel kaitseminister Pevkur.

„Mitmikraketiheitja HIMARS võimearenduse koostööprojekt on teine oluline prioriteet. Samuti soovime kiiresti edasi liikuda Eesti, Läti, Leedu kaitsekoostööleppega. Tihe koostöö kolme Balti riigi vahel sellega vaid tugevneb,“ lisas ta.

Kaitseministrid arutasid ka Eesti kogemust reservväe ja ajateenistusega ning selle olulisust riigi iseseisva kaitsevõime tugisambana.

„Tunnustame Läti plaani naasta ajateenistuse juurde. Väikeste riikide kaitsetahte ja iseseisva kaitsevõime tugevus peitub nende reservväes,“ sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

Kaitseministrid Pevkur ja Pabriks asetasid ka pärjad Läti sõjaväe esimese ülemjuhataja kolonel Oskars Kalpaksi ausamba juurde.

Fotod visiidist: https://www.flickr.com/photos/aizsardzibas_ministrija/sets/72177720300970895/

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee