Sa oled siin

Laanet: Eesti tervitab Ühendkuningriigi otsust tugevdada oluliselt NATO heidutushoiakut Eestis

11. Veebruar 2022 - 6:48
Eilsel Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnsoni kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga sai kinnitust Ühendkuningriigi otsus kahekordistada oma üksusi Tapal.
Eilsel Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnsoni kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga sai kinnitust Ühendkuningriigi otsus kahekordistada oma üksusi Tapal.

Eilsel Ühendkuningriigi peaminister Boris Johnsoni kohtumisel NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga kinnitust saanud otsus kahekordistada oma üksusi Tapal tugevdab kaitseminister Kalle Laaneti sõnul oluliselt liitlaste heidutus- ja kaitsehoiakut meie piirkonnas.

„NATO lahingugrupid Balti riikides ja Poolas on märkimisväärne heidutus, kuid väga oluline on, et liitlased on valmis siia tooma ka täiendavaid  tugevdusüksusi,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet, kelle sõnul on liitlaste signaal Kremlile ühene – me ei aktsepteeri Euroopa julgeoleku destabiliseerimist. „Ühendkuningriik on oluline liitlane, kellega meid seovad tugevad ajaloolised sidemed ja kogemused keerulistelt sõjalistelt operatsioonidelt,“ märkis Laanet.

Lisaks juba Eestis viibivatele üksustele saadab Ühendkuningriik lähiajal Eestisse Royal Welsh lahingugrupi ja juhtimiselemendi. Hetkel viibib Eestis üle 1000 Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa sõdurist koosnev lahingugrupp.

Kohtumisel rõhutasid nii Stoltenberg kui Johnson vajadust liikuda edasi diplomaatilise lahenduse suunas, kuid möönsid, et samas peab selle valiku nimel avaldama suuremat survet Venemaale heidutushoiaku tugevdamisega. Lisaks saadab Ühendkuningriik mere- ja õhuväe üksusi Kagu-Euroopasse.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee