Sa oled siin

Nädalalõpul arutati Eestis NATO kaitsehoiaku tugevdamist regioonis

9. Mai 2022 - 19:50

5.-7. mail võõrustasid Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem Eestis kõrgetasemelist julgeolekuseminari European-American Security Dialogue.

Seminari keskseks teemaks oli Venemaa sõda Ukraina vastu ja selle mõju Euroopa ning transatlantilisele julgeolekule. Arutelude käigus analüüsiti nii lühi- kui pikaajalisi julgeolekuväljakutseid, jätkuvat toetust Ukrainale ning NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamise vajadusi ja võimalusi Balti regioonis. Lisaks tutvuti Kaitseväe Tapa linnakuga ja kohtuti seal teenivate liitlasvägede esindajatega.

Dialoogil osalesid liitlaste, partnerite ja NATO struktuuride kõrged esindajad ning kaitsevaldkonna eksperdid, teiste seas Poola kaitseväe juhataja kindral Rajmund Andrzejczak, Rumeenia kaitseväe juhataja kindral Daniel Petrescu, Leedu asekaitseminister Margiris Abukevičius, USA erukindralid Curtis Scaparrotti ja Ben Hodges ning Kirdekorpuse ülem kindralleitnant Jürgen-Joachim von Sandrart.

„Sõda Ukrainas on selge tõestus sellest, et Vene Föderatsioon on valmis oma strateegiliste eesmärkide saavutamise nimel maksma igasugust hinda. Tihedad arutelud liitlastega on täna kriitilise tähtsusega, et töötada välja konkurentsitult parim võimalik lahendus tugevdatud kaitsehoiakule üleminekuks ja veenda seeläbi Venemaad, et mistahes sõjaline rünnak NATO vastu on esimesest momendist määratud ebaõnnestuma,“ sõnas kantsler Salm.

Külma sõja viimase kahe aastakümne jooksul peetud iga-aastastest kohtumistest välja kasvanud seminar on piiratud osalusega platvorm, mille eesmärk on tuua kokku kaitsevaldkonna eksperdid ning otsustajad nii sõjaliselt kui poliitiliselt poolelt, et arutada julgeolekuväljakutsete ning nende ennetamise võimaluste üle.

Üritust korraldasid Kaitseministeerium ja Kaitsevägi koostöös USA mõttekojaga Centre for the Study of New Generation Warfare.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee

Fotod: European-American Security Dialogue (5.-7. mai, 2022) | Flickr